Překlápěcí a velmi populární nástroj k obnově meziobratlových plotének. Překlápění pacienta postupně v různých úhlech, (s fixací nohou), dochází k celkovému uvolnění páteře díky změně polohy těla.

Inverzní stůl – (tzv. rehabilitační lavice či autotrakční lehátko) inSPORTline je moderní rehabilitační pomůckou. Lavice Vás dokáže plynule přetočit do pozice, kdy hlavou směřujete směrem k zemi. V této pozici dochází k aktivnímu uvolňování svalového napětí. Při pravidelném použití rovněž dochází k uvolnění zablokovaných zad i uvolňování dýchacích cest. Relaxaci na inverzním stole inSPORTline doporučují maséři i lékaři, zabývající se rehabilitací těla, pro její blahodárné účinky na lidský organismus. Nosnost lavice je 120 kg.

Autotrakční lehátko bylo vyvinuto pro preventivní a léčebné využití při bolestech a onemocnění zad, páteře a pohybového systému. Trvalé jednostranné zatížení, ať už v poloze v sedě nebo ve stoje, tak typické pro náš současný život, vede postupně k přetížení a následně k poškození přetěžovaných částí těla.

  • přetížení žilního oběhu dolních končetin
  • přetížení meziobratlových plotének
  • přetížení kyčelních kloubů
  • přetížení vnitřních orgánů (v poloze v sedě)

Obrácená poloha na autotrakčním lehátku vyrovnává přetížení tím nejpřirozenějším a nejefektivnějším způsobem.

Lehátko by neměli používat pacienti s vysokým tlakem, po operacích a srdečních problémech.