Známá akupresurní metoda, která působením tlakem na dané body odblokuje problémy jak s pohybovým ústrojím, tak s vnitřními orgány.

Akupresura je masáž založená na tlaku prstů a má stejné účinky jako akupunktura. Dají se jí stimulovat akupresurní body, které se nacházejí hlavně na chodidlech a dlaních, ale i celé energetické dráhy, které jsou po celém těle. Díky tomu dojde k rychlejšímu a efektivnějšímu prokrvení tkání, a tím k uvolnění svalů, lepší pohyblivosti kloubů a prokrvení vnitřních orgánů. Akupunktura zvyšuje obranyschopnost, posiluje lidskou imunitu a tělo detoxikuje, čímž zlepšuje látkovou výměnu.

Pomáhá při pohybových obtížích, alergických reakcích, psychosomatickém rozladění těla a mysli i při motorických funkčních poruchách. Je to neinvazivní metoda, která se dá využívat také doma bez dohledu specialisty (po správném zaškolení), protože neublíží, i když její aplikace, či provedení, nejsou úplně správné. Lékaři využívají akupresuru i jako diagnostický prvek. Akupresura slouží k mírnění jak akutních, tak i chronických potíží. Frekvence aplikace akupresury u akutních bolestí je 3x denně při silnějším tlaku, 3-5 opakovaných zmáčknutí při kratší době (několika sekund). U chronických bolestí je frekvence jednou za 2-3 dny při mírnějším tlaku, může být až 10 opakování při delší době (všech 10 zmáčknutí by se mělo vejít do 2 minut). Pokud je bolest při akutních problémech veliká, dá se frekvence aplikovat stejně jako u chronických obtíží, jen se dodržuje rytmus 3x denně. U dětí se vždy začíná s lehkým tlakem a krátkou dobou působení. Akupresura by se neměla aplikovat u těhotných žen, na jizvách, po čerstvých zlomeninách, při možnostech vnitřního krvácení nebo při rakovině.